Projektowanie katalogów

diverto design rafał wysocki

Indywidualne projektowanie katalogów

Katalogi to jedna z najbardziej uniwersalnych i podstawowych form promocji. Przejrzysty i czytelny projekt graficzny katalogu oraz ciekawa i angażująca treść może być decydująca dla przekonania Klienta do skorzystania z usług lub zakupu produktu. Moje projektowanie katalogów zaczynam od omówienia strategii identyfikacji wizualnej firmy. Na spotkaniu ustalamy ilość stron oraz format katalogu, aby przystąpić do prac nad projektem katalogu firmowego.

Jak przebiega proces projektowania katalogu ?

Projektowanie katalogów oparte jest na wcześniejszym omówieniu, jak ma wyglądać i jakie są wymagania klienta. Projekt katalogu może zawierać produkty jak i informacje na temat firmy, to klient decyduje, co ma w nim się znajdować. Z dostarczonych materiałów tworzę projekt wstępny okładki oraz dwóch pierwszych stron katalogu. Po akceptacji szablonu przystępuję do wykonania kolejnych stron. Przyjęty gotowy projekt przygotowuję do druku i przesyłam w pliku otwartym oraz w pdf.

Ile czasu trwa projektowanie katalogu?

Czas realizacji projektu od 4 do 10 dni roboczych, w zależności od ilości stron.

projektowanie katalogów

Druk katalogów

W moim studio oprawiam to w sposób zgodny ze sztuką poligraficzną. Istnieje możliwość wykonania samego projektu katalogu bez jego wydruku. W ramach projektu katalogu przygotowuję go do druku i przesyłam gotowe pliki. Katalogi bardzo często drukowane są na papierze o większej gramaturze. Okładki zazwyczaj są twardsze niż środki. Na okładki zalecane papiery to 200, 250, 300, 350g kreda błysk/mat. Środki często drukowane są na 135, 150, 170g kreda błysk/mat.

Ile czasu trwa druk katalogów?

Od 4 do 6 dni roboczych.

Sprawdź inne druki reklamowe

To proste. Projektuję i drukuję katalogi.

Projektowanie katalogów - Pytania i odpowiedzi.

Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi na temat projektowania i druku katalogów firmowych.

Należy się skontaktować poprzez formularz kontaktowy, w którym należy napisać dane firmy oraz załączyć materiały tj. logo i zdjęcia.

Jest to wygodna forma przedstawienia klientowi oferty firmy na spotkaniu. Omawiając przyszłą współpracę posiłkujemy się nim w wygodny sposób. Nazywany jest również jako folder reklamowy. Dobrze zaprojektowany katalog odzwierciedla skupia najważniejsze aspekty firmy, dzięku którym w krótkim czasie możemy zainteresować odbiorcę. Najczęściej wybieranym formatem katalogu jest A4.

Katalogi wielostronicowe projektuję w programie InDesign. Po zebraniu materiału przystępuję do prac nad projektem katalogu. Umieszczam na niej ustalone informacje, grafikę, dane kontaktowe firmy, logo, informacje o produktach i usługach. W przeciągu 5-10 dni otrzymasz projekt ulotki do wglądu.

Projekt katalogu zostanie przygotowany w formacie pdf. Zostanie przekazany również plik źródłowy w programie InDesign.

5/5 - (12)