Nowoczesna strona internetowa

Już od dawna wiadomo, że nowoczesne strony internetowe przyciągają uwagę odbiorców. Wygląd przyciąga nas nie tylko w web designie, lecz także w codziennym życiu. Każdy z nas pragnie iść z duchem czasu i podążać za trendami. To całkowicie normalne, że chcemy identyfikować się z czasami, w których żyjemy. Faktem jest, że wygląd bardzo często determinuje to, czy dana rzecz jest atrakcyjna, czy też zupełnie zwyczajna i niemodna. Czym cechują się nowoczesne strony www? O czym warto wiedzieć? Jakie kwestie są najważniejsze?

nowoczesna strona internetowa

Jakie cechy mają nowoczesne strony internetowe?

Pamiętajmy o tym, że nowoczesne strony internetowe mają liczne cechy. Najważniejsze z nich to z pewnością:

One page – praktycznie wszystko można znaleźć na jednej stronie, wystarczy przewinąć ją w górę lub w dół.

Minimalizm strony www – wiąże się z ograniczoną ilością stosowanych środków wyrazu i uproszczoną formą. Wybierane są kolory białe, sporo oddechu od elementów, zachowanie ładu i mało ozdób.

Flat design – prostota, brak cieni i konturów, płaskość oraz brak gradientów. Prostota sama potrafi się obronić.

Tło koncepcyjne – odnosi się do pokazu slajdów i filmów w wysokiej rozdzielczości, na tle strony www.

Parallax – to efekt wolniej scrollujących się zdjęć lub zdjęć nieruchomych. Podczas przewijania powstaje efekt przestrzenny.

Proces stworzenia nowoczesnej strony internetowej nie jest łatwym zadaniem dla przedsiębiorcy. Musimy zadbać o to, aby w efekcie uzyskać to, co jest zgodne z najnowszymi trendami na rynku. Strona www ma za zadanie wpływać na pozytywy odbiór klientów i przyciągać ich uwagę za pomocą wyglądu.

Nowoczesne funkcje i responsywność

W nowoczesnych stronach internetowych ogromne znaczenie mają nowoczesne funkcje. Dotyczą one programowania, wdrażania funkcjonalności i budowania kodu. Na formę nowoczesnej strony wpływa kilka istotnych czynników. Są to głównie media społecznościowe, marketing, white hat SEO, czy też popularność urządzeń mobilnych.

Nie zapominajmy o obsłudze mobilnych urządzeń. Urządzenia mobilne w dzisiejszych czasach przyczyniły się do zmian w projektowaniu stron. Już od 2013 istnieje era Responsive Web Design i tym podobne pojęcia. Obserwujemy z pewnością nowoczesność, dlatego można zawartość na stronie wygodnie przeglądać na swoich smartfonach. Istotne jest to, że wdrożenie Responsive Web Design nie jest trudnym zadaniem – polega na napisaniu stylu CSS, wykorzystując zapytania medialne.

Optymalizacja

Nowoczesne strony www to mobilność, dlatego trzeba mieć na uwadze to, że telefony komórkowe korzystają najczęściej z transmisji danych pakietowych. Ma ona mniejszą przepustowość i jest dosyć kosztowna. Podczas projektowania szablonu, powinniśmy zadbać o to, aby strona została dokładnie zaprojektowana według aktualnych standardów W3C. W przeciwnym razie nie osiągniemy zamierzonego efektu. Szybkość ładowania strony samodzielnie możemy sprawdzić za pomocą narzędzia PageSpeed Insight.
Wydajność nowoczesnych stron internetowych

Uproszczone menu strony

Kolejny aspekt to uproszone menu. Zbyt wiele opcji do wyboru wprowadza nieład i prowadzi do dyskomfortu klienta. Jest to ważna zasada, którą zna każdy, kto dokonuje najprostszych testów A/B z tym związanych. Warto zauważyć, że strony z łatwą nawigacją są chętniej oglądane przez odbiorców. Pokazanie tego, że strona jest duża, wypada raczej kiepsko w opinii odbiorców. Oczywistością jest, że aktualnie promowana jest prostota i szybkość działania strony internetowej. Konieczne jest, chociaż podstawowe wyczucie w komputerowej technologii, aby wiedzieć, że trzeba unikać złożoności. Można się bez niej obejść, dając odbiorcom to, czego oczekują.

User Experience

Jak stworzyć odpowiednią stronę www? Wybicie się na tle konkurencji często spędza nam sen z powiek. Coraz więcej osób posiada swoje strony www. Efektywnym rozwiązaniem jest dobre zaprojektowanie funkcjonalności. Ma to związek z User Experience – UX. Nowoczesne strony bez UX mogą być jedynie ładne, dlatego w takiej sytuacji warto je dodać do zbioru ciekawych stron, na tym kończąc ich rolę.

Osiągnięcie sukcesu dotyczy skupienia się na użytkowniku, jego wygodzie i oczekiwaniach. Nie każmy klientom zbyt wiele myśleć, lecz dajmy im to, czego po prostu pragną. Strony www mają różne funkcje, od kreowania pozytywnego wizerunku firmy, po sprzedaż produktów, czy częste odwiedziny odbiorców. W każdym wypadku na pierwszym miejscu jest dobro klientów.

Podsumowanie

Podsumowując, warto stwierdzić, że nowoczesne strony www odznaczają się minimalistycznym wyglądem i zdjęciami doskonałej jakości. Szablony konstruowane są za pomocą arkuszy styli CSS, wykorzystując zdjęcia w najnowszych formatach tj. *.webp czy najlżejszych *.svg. Innowacyjne witryny muszą dawać komfort użytkownikom, nawet podczas przeglądana treści na mobilnym urządzeniu. Wygoda i spełnienie potrzeb klienta jest w tym wypadku najważniejszą kwestią. Nowoczesne strony przyciągają uwagę wielu odbiorców.

5/5 - (22)