Responsywna strona internetowa - co zyskasz?
5 najważniejszych zalet

  1. Atrakcyjna wizualnie strona WWW
  2. Zgodność z trendami
  3. Dobra czytelność WWW
  4. Wysokie pozycje w Google i innych wyszukiwarkach
  5. W pogoni za konkurencją

Kluczem to sukcesu jest zadowolenie klientów, a to wynika zawsze z odpowiedzi na ich potrzeby. Jeśli zrozumiesz tę prostą zależność, z pewnością dowiesz się też, dlaczego tak ważne jest posiadanie responsywnej strony WWW. Współcześni internauci mają wysokie wymagania odnośnie przejrzystości i wygody z korzystania ze stron. Wynika to także z coraz nowocześniejszych urządzeń mobilnych.

Jakie korzyści daje więc mobilna strona internetowa?

responsywna strona internetowa

1. Atrakcyjna wizualnie strona WWW

Przeglądanie stron informacyjnych, korzystanie z usług internetowych czy zakupy w sieci – to wszystko dziś z pewnością robisz i to nie tylko z perspektywy komputera, ale też urządzeń przenośnych. Tu z pewnością zwracasz uwagę na to, jakie rozwiązania, a w praktyce konkretne WWW są praktyczne, a przy tym przyjemne wizualnie.

Wszelkie problemy z nachodzącymi na siebie zdjęciami, rozciągniętym tekstem czy nieczytelnymi układami z pewnością zniechęcają Cię do korzystania z danej strony. Postaw się więc na miejscu gości na Twojej witrynie. Czy użytkownicy Twojej strony mają właśnie takie niedogodności? Opuszczą oni Twoją stronę bez zastanowienia!

Tylko responsywna strona bez względu na urządzenie wygląda dobrze, a przy tym pozwala znaleźć wszystkie najważniejsze informacje.

2. Zgodność z trendami

Responsywne strony internetowe to dziś priorytet wśród najważniejszych cech tworzenia witryn i sklepów internetowych. Trend ten oczywiście cały czas jest aktualny, bo wciąż zwiększa się rola urządzeń mobilnych. Tylko czy zawsze będzie to trend? Skądże, responsywność staje się oczywistością. To konieczność, a użytkownicy stron internetowych będą zmuszeni do dostosowania ich pod wszelkie urządzenia przenośne.

Nie zwlekaj więc i zwłaszcza jeśli dopiero chcesz stworzyć swoją stronę WWW, od razu sięgnij po profesjonalną pomoc, dzięki której Twoja strona będzie po prostu responsywna.

3. Dobra czytelność WWW

Elastyczność, swoboda w dostosowaniu kolumn czy swobodne umieszczanie menu – to tylko kilka zalet responsywnych stron WWW, które w praktyce wpływają na większą czytelność i przejrzystość treści w witrynie. Wszystkie elementy można z łatwością dostosować do wersji mobilnej strony. W ten sposób staje się ona wygoda dla użytkowników. To bardzo ważne na urządzeniach, gdzie zbyt duża liczba elementów odciąga uwagę od najważniejszych informacji!

4. Wysokie pozycje w Google i innych wyszukiwarkach

Responsywność strony internetowej to dziś jeden z najważniejszych czynników wpływających na pozycję strony w wyszukiwarkach internetowych. Chcesz znaleźć się wysoko w Google, a więc trafiać do potencjalnych odbiorców? Algorytmy wyszukiwarek zdecydowanie docenią strony, które dobrze działają na urządzeniach mobilnych. To także znacząco zwiększa szansę na wyprzedzenie konkurencji, której strony WWW są nieresponsywne.

O tym, że Google znacząco zwraca uwagę na mobile i kontroluje responsywność stron WWW, informacje znaleźć można na oficjalnej stronie wyszukiwarki. Co zyskasz dzięki wyższym pozycjom w wyszukiwarkach? Zwiększysz rozpoznawalność, dotrzesz do nowych klientów, pomnożysz sprzedaż, a przy tym zarobisz więcej. Zdecydowanie warto!

5. W pogoni za konkurencją

Nikt nie lubi być w tyle, a skoro masz świadomość, że responsywność stron internetowych staje się niezbędne, możesz mieć pewność, że wie o tym również Twoja konkurencja. Co więcej, spora jej część z pewnością dostosowała swoje WWW do nowoczesnych wymagań urządzeń mobilnych. Nie pozostawaj więc w tyle, ale też wyprzedzaj innych! Zapewnij responsywną stronę internetową dla swoich klientów, odpowiedz na ich potrzeby, a z pewnością nie przejdą oni do konkurencji.

5/5 - (19)