Co to jest CMS WordPress?

CMS WordPress co musisz wiedzieć

CMS WordPress – u kogo się sprawdzi?

Posiadanie strony internetowej jest dziś koniecznością w komunikacji B2B i B2C. Jednak tylko profesjonalna witryna może spełnić najwyższe oczekiwania. I tu z pomocą przychodzi system WordPress. Prostota i intuicyjny charakter, a przy tym szybkie działanie i mobilność? Tylko WordPress łączy w sobie te wszystkie cechy. Strony oparte na WordPressie są w stanie sprawnie obsługiwać dosłownie wszyscy i to bez względu na poziom wtajemniczenia w wiedzę techniczne. Nie oznacza to, że WordPress nie posiada mnóstwa przydatnych możliwości. Z chęcią podpowiem Ci, jak działać na stronie w systemie WordPress!

Czym jest CMS WordPress?

Najogólniej stwierdzić można, że WordPress to platforma do zarządzania treścią na stronie internetowej. Dziś na WordPressie oparte są blogi, strony internetowe firm, ale też sklepy internetowe. Co ważne, dzięki ogromnej liczbie specjalnych wtyczek i różnorodnych motywów, dostosujesz wygląd swojej strony dokładnie tak, jak tylko tego potrzebujesz.

Zupełnie nie trzeba znać się na kodowaniu – na WordPressie z łatwością możesz tworzyć i zarządzać treścią. Aby założyć stronę internetową, wystarczy wykupić domenę i hosting. Kolejny krok to instalacja plików z WordPress.org i gotowe! Teraz wystarczy się już tylko zalogować i można doskonalić stronę z pomocą motywów i innych narzędzi.

WordPress to dziś światowy lider wśród systemów CMS, o czym przekonują liczby. Prostota w końcu się broni najlepiej!

Korzyści z wyboru WordPress CMS

Nowoczesność, estetyka, mobilność i użyteczność – tak w skrócie opisać można wszystkie zalety WordPress. Z powodzeniem sprawdza się dla tych, którzy poszukują rozwiązań dla swoich firm, chcą tworzyć blogi czy prowadzić sklepy online. Edycja takiej strony jest niezwykle intuicyjna, co znacząco przemawia za WordPressem.

WordPress ciągle się rozwija w szybkim tempie. Dodatkowo o jego atrakcyjności świadczy szereg dodatków, które tworzone są przez społeczność WordPress i ogółem branżę rozwiązań IT. Ciągle powstają nowe wtyczki i motywy, a dodatkową zaletą jest szybki czas realizacji stworzenia strony internetowej nawet od zera. Nie ma dziś lepszego rozwiązania dla wszystkich tych, którzy cenią sobie jakość i funkcjonalność w zakresie profesjonalnego tworzenia stron WWW.

Za wygląd strony opartej na systemie WordPress odpowiadają motywy, wśród których nie tylko da się znaleźć coś odpowiedniego dla swojej branży, ale cieszą się one wysoką estetyką, są funkcjonalne i responsywne. Wśród moich realizacji znajdują się zawsze nietuzinkowe motywy i oryginalne rozwiązania.

Prosta obsługa

WordPress jest bardzo przyjazny do zarządzania, nawet dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z podobnymi systemami. Sama edycja czy dodawanie nowej treści nie wymaga od użytkownika umiejtności programistycznych. System CMS WordPress został tak przygotowany aby był prosty a zarazem miał nieograniczone możliwości, dzięki licznym wtyczkom.

Funkcjonalność

Z racji, że jest to system darmowy, ciągle się rozwija i z dnia na dzień powstają nowe wtyczki i ulepszenia. Darmowych jest mnóstwo pluginów, dzięki którym uzyskasz nowe potrzebne funkcje na swojej stronie. Dostępne są również darmowe szablony, które w łatwy sposób zmodyfikujesz. Wykorzystując wtyczkę Elementor Pro lub WPBakery możesz w dziecinnie prosty sposób, przemieszczać bloki tworząc własny układ strony.

Sklep internetowy

System WordPress posiada możliwość zainstalowania wtyczki WooCommerce, dzięki której uruchomisz na stronie sklep internetowy. W prosty sposób dodasz kategorie a w nich produkty. Wystarczy przygotować zdjęcia, opisy i stworzyć prosty produkt lub z wariantami. Nie również ograniczenia co do ilości produktów, jedynie co ogranicza szybkość strony to serwer, na którym jest zainstalowany WordPress.

Zarządzanie przez telefon

Stawiając na CMS WordPress możesz dodawać treści na stronę również z poziomu telefonu. Sklep WooCommerce posiada dedykowaną aplikację do zarządzania zamówieniami.

Darmowy CMS

System WordPress jest to oprogramowanie wydawanym na licencji GNU (General Public Licence), co oznacza, że możesz go pobrać za darmo i używać na własne potrzeby, a nawet sprzedawać. Umożliwia również dostęp do bardzo obszernej biblioteki wtyczek wspomagających funkcje strony czy też sklepu internetowego.

5/5 - (18)