Co to jest strona One Page ?

To, co cechuje strony WWW zbudowane wyłącznie na stronie głównej, to rodzaj wyświetlania w takiej formie, gdzie całość treści widoczna jest na jednej stronie. To z kolei pozwala na doskonałą płynność i przejrzystość oglądania treści. Dostępne elementy na One Page ładują się jednorazowo tuż po odwiedzeniu strony. W ten sposób, każdy z jej użytkowników może korzystać z niej wielokrotnie bez konieczności ponownego ładowania. To wszystko przekłada się na szybkość, ale też przejrzystość przeglądania stron opartych na One Page. Bardzo łatwo jest bowiem zastosować wszystkie złote zasady projektowania zgodne z UX. Na stronie One Page doskonale wszystko ze sobą się komponuje, tworząc internetową przestrzeń nie tylko estetyczną, ale też niezwykle czytelną.

Strony One Page – wszystko, co musisz wiedzieć.

Strony WWW typu One Page cechuje prostota, a zarazem intuicyjne i szybkie zarządzanie po stronie użytkownika. To tylko pojedyncza strona, zawierająca wszystkie najważniejsze aspekty. Brak tutaj rozbudowanego menu, a w zamian zastosowane mogą być specjalne linki w formie anchorów – to z ich pomocą można przenosić się do innych treści, które dostępne są na stronie głównej. 

Jakie korzyści posiada One Page? Na pewno jest to szybkie wyświetlanie się, co ma duże znaczenie dla urządzeń mobilnych. Są też i minusy. Wśród nich największe znaczenie może mieć utrudnione pozycjonowanie WWW, ale też problemy przy chęci rozbudowania strony o dodatkowe teksty czy zdjęcia.

Kto powinien wybrać?

Idealna propozycja jako: landing page dla promocji, strony niewielkich firm, specjalistów potrzebujących wizytówki w sieci.

Korzyści strony One Page.

Sprawdza się w obsłudze na urządzeniach mobilnych, szybko można znaleźć na niej adekwatne treści, wysoka konwersja, łatwe i przystępne.

Wady strony One Page.

Niewiele przestrzeni na nowy content, utrudnione pozycjonowanie na liczne słowa kluczowe, jeden adres URL oraz trudność w rozbudowie.

Strona One Page - Cennik

Projekt strony One Page dedykowany jest dla firm lub osób, które chcą umieścić najbardziej potrzebne informacje. W pakiecie otrzymasz wszystkie najważniejsze komponenty. Roczna gwarancja oraz nielimitowane poprawki do zadowalającego efektu końcowego.

Przykład strony typu One Page

Strona One Page

1300

zł brutto

brak podstron
indywidualny projekt
formularz kontaktowy
galeria zdjęć
mapa google
responsywna strona
integracja z social media
certyfikat SSL
informacja cookies i RODO
gwarancja
projekt logo + 300 zł
copywriting 1000zbs / 16 zł

WWW w formie One Page – korzyści i trudności.

Liniowość układu treści na stronie One Page – to podstawowa cecha, która charakteryzuje takie rozwiązanie. Co za tym idzie, najważniejsze musi być zwykle na samej górze. Dopiero zjeżdżając w dół na stronie One Page, odkrywać można kolejne elementy. W praktyce więc, na samym końcu treści umieszcza się Call to Action, które ma za zadanie wywrzeć na odbiorcy potrzebę odpowiedniego działania, zwykle jest to decyzja do dokonania zakupu, ale też kontakt czy uzupełnienie formularza. Brak innych podstron sprawia, że One Page często ma większą konwersję – na tego typu stronie nic nie rozprasza!

Strona One Page nie jest niestety wolne od wad. Przeciwnie, do największych należy niewielka ilość treści. W przypadku chęci pozycjonowania takiej strony trudno o adekwatne i różnorodne nasycenie jej za pomocą słów kluczowych. Wówczas trzeba się nieco ograniczać, a to z kolei może niekorzystnie wpłynąć na wysokie pozycje w Google. One Page nie jest też łatwo rozbudować, a niekiedy w przyszłości może być to konieczne, szczególnie w przypadku sprzedaży online. Nie da się też używać linkowania wewnętrznego do konkretnych podstron.

strona one page
5/5 - (18)